Jdi na obsah Jdi na menu
 


5 YRS OF ROYAL-FLUSH.CZ w/ZAMALI (BE)

12. 10. 2013 / PALÁC AKROPOLIS (Malá scéna), PRAHA
FUNK / HIP HOP / BREAKS / AFRO & LATIN
< VSTUP 60,- >

royal.jpgZAMALI (BE/Timewarp)
   https://soundcloud.com/zamali
   http://www.mixcloud.com/zamali

BRADA & GOLDSTAR (Get Fonky Radio Show)
   https://soundcloud.com/getfonky
   https://soundcloud.com/goldstar
   http://www.mixcloud.com/DjGoldstar

MAGIČ & WAVEZZ (Royal-Flush DJ's)
   https://soundcloud.com/ondrejmagicsvoboda
   http://www.mixcloud.com/onsvoboda
   http://www.mixcloud.com/thevinylwavezz
RENK (Humble Grooves)

https://www.facebook.com/HumbleGrooves
https://soundcloud.com/humble-grooves

 Live percussions by DUDU MORAIS

 

 

Žijeme v době plné informací, ve které se musíme potýkat s vlivem masmédií, sociálních sítí či mocenských struktur hudebního průmyslu.

Zatímco před nástupem internetu hudební fajnšmekr prahnul po každém novém objevu a jako první pomoc mu sloužily tištěné hudební magazíny, dnes se naopak musí brodit obrovským množstvím informací a jako sítko vytřídění plevele mu jsou nápomocny internetové magazíny, které vystřídaly ty tištěné.

Přesně tuto úlohu se už 5 let snaží odvádět dnes již multižánrový magazín Royal-Flush.cz – konkrétně zaměřený na žánry jako hip hop, funk, soul, jazz nebo různé afro a latino žánry.

 

royalflush.jpg

Royal-Flush.cz však začínal jako téměř výhradně hip hopový magazín a proto narozeninovou party odstartuje hip hopový beatmaker RENK ze Sokolova, jehož nově vydaný vinyl „Renk is Forrest Drum“ bude na místě k zakoupení.
Hip hopové i breakbeatové a funkové rytmy lze očekávat od prvního z Djs zastupujícího slavící magazín – WAVEZZE, kterého vystřídá MAGIČ (druhý ze zástupců magazínu) – a s postupně gradující rytmickou směsí
Po rezidentech z royal-flush se pozornost přehoupne ke zlatému hřebu večera, belgickému Dji a producentu ZAMALIMU, který nastavenou tropickou náladu přetaví v tropickou a funky breakovou horečku v dostatečně dlouhém setu, při kterém se určitě zapotí i vytrvalejší tanečníci.

 

zamali-logo.jpg


Ve vygroovovaném duchu večer zakončí sehraná dvojice Brada s Goldstarem, známá nejen ze společného pořadu Get Fonky na internetovém radiu Streetculture.

On-line hudební magazín Royal-Flush.cz slaví páté narozeniny a ať už jste se za těchto pět let stali jeho fanoušky nebo o něm slyšíte poprvé, rytmicky nabitou oslavu v prostorách pražské Akropole byste si určitě neměli nechat ujít.

 

Zamali bio:

zamali.jpgZamaliho prvním kontaktem s hudbou ve věku 6-ti let bylo objevování v rámci otcovy sbírky desek, která byla plná soulu, funku, r'n'b a rockových klasik. V 11-ti letech pak nákupem svojí první desky položil základy pro svou vlastní sbírku. Už když na konci 80.let poslouchal rapové klasiky se v něm cosi hnulo s přílivem nové elektronické hudby, jako byl house, rave a breakbeat, z Chicaga a Británie. Tato hudba byla míchána s reggae, rapem, diskem i v Belgii a on sám strávil spoustu nocí v klubech poslechem těchto nových zvuků, které přiváděly davy k šílentví. Nedlouho na to si v roce 1991 pořídil první gramofony a od deep housu se v průběhu 90.let propracoval ke kombinaci techna, junglu, trip hopu a hip hopu, kterou se prezentoval především na soukromých parties, svatbách, narozeninách a v barech.

Na konci 90.let se dostal k práci pro první belgický online obchod s hudebními nosiči a potkal tak lidi, kteří mu pomohli najít si cestu k jeho první lásce - funku. Před mixováním hudby tak postupně dával přednost práci na remixech a mashupech, aby se po několika letech vrátil k mixování s tím, že jeho selekce založená na funkových mashupech a breacích, old school funku, hip hopu, reggae, afrobeatu a funky housovu byla tou dobou bohatší o jeho vlastní produkci. Taneční parkety už takto rozjel ve Francii, Německu, Portugalsku, Švýcarsku, Polsku a Belgii na známých Bootie parties a Enter The Music parties.
Jako producent si udělal jméno prací na remixech a vlastních tracích pro lidi jako Tal M Klein, Umbo, Basement Freaks, Pulpfusion, Afternoons In Stereo a label Timewarp, pro jehož umělce dělá stále remixy a další funky breaky stejně jako pro další labely jako třeba Pigballs records. Jeho tracky zdobí playlisty lidí jako Kraak & Smaak, Basement Jaxx, All Good Funk Alliance, A-Skillz, Stereo MCs, Wahoo, Smoove a mnoho dalších a atakoval i playlisty radiových show v Belgii, Francii, Španělsku, Británii, Japonsku, USA a dalších zemích.

 

 

 

 

 

Funky congas mix by Zamali on Mixcloud

 

 

 

 

 

 

Tejp stát (Strana A - Wavezz mix) by Wavezz on Mixcloud

 

 

 

 

Tejp stát (Strana B - Magič mix) by Magič on Mixcloud