Jdi na obsah Jdi na menu
 


Funk Masters WARM UP@VALIQUE (Freestyle Rec.Moscow)

12. 1. 2011

Funk Masters WARM UP@VALIQUE (Freestyle Rec.Moscow)

15.1.2011 Chapeaurouge

Už jste někdy slyšeli Ruský Funk?
Pokud ne měli byste to co nejdříve napravit, a to hned v sobotu 15.ledna
Eta Djs si pro vás totiž připravila v rámci FUNK MASTERS Warm-Up akcí noc plnou funku, soulu, boogie a groovu.
Pozvání přijal matador funky scény ze stáje anglického labelu Freestyle records
producent a dj Valique. O tom že jeho muzika je v kurzu svědčí mnoho vystoupení po celé Evropě.
...Valique pochází z Moskvy a přímo ze srdce této Ruské metropole vám předvede to nejaktuálnější z funku co ted u našich rudých sousedů plní parkety a to za opravdu lidovou cenu v hodnotě 50 kaček.

LINE UP:

22-23h Mr Ultrafino
23-01h Valique
01-02h Cashmeer
02-03h Voita
03-05h Goldstar

Valique for GrundFUNK-Prague dj set by valique http://www.funkmasters.cz/

http://www.etadjs.estranky.cz/
http://www.myspace.com/djvalique
http://www.myspace.com/boogienightscz
http://www.breakbeat.cz/
http://www.Ultrafino.net/

 VALIQUE BIO
Valique zahájil svou muzikantskou kariéru v polovině 90. let jako aranžér a člen několika elektornických projektů. Postupně se od jungle a indistriálu dostával k nejrůznějším formám nu-jazzu, funku, soulu, disku, housu a breakbeatu.

V roce 2003 mu u moskevského labelu RoffTechnologies vychází album „In 7 Themes“, na kterém spolupracuje s kapelou Jglee Dub jako aranžér, xylofonista a hráč na perkuse. O rok později ho můžete zastihnout zcela zabraného do unikátního projektu v indickém přímořském státě Goa, kde se podílí na stavbě, designu a provozu klubu „Butterfly“. Ten se s programem složeným z živých jazzových vystoupení a DJ sety založenými na afro-beatu, housu a disku stal silnou alternativou ke Goa Trance scéně, která do té doby indickému pobřeží dominovala.

V Indii částečně vzniklo i album „Music for Potatoe Countries“ a jsou v něm použity nahrávky vzniklé při cestách a studiu indické klasické hudby. Finální úpravy byly provedeny v moskevském studiu, ve kterém byly přidány party altsaxofonu, trubky, kytary, perkusí a xylofonu. Album bylo dokončeno v roce 2005, ale vydáno bylo až o rok později na Valiquově vlastním nezávislém labelu Vehicle Records.

Valiqův zájem o etnickou a world music se promítl i do jeho práce na albu, které představuje ruské lidové a válečné písně. V jeho podání dostaly práce starých ruských skladatelů nový jazz-soulový kabát, který doplnila svým kouzelným podáním zpěvačka Natalie Bondarievová. Album „Pro otčinu“ vyšlo v květnu 2005 na moskevském labelu Giant Records.

Ke své zálibě v indické hudbě se Valique vrátil při spolupráci s rusko-švédským filmařem Samem Chlebanovem, pro kterého složil soundtrack doprovázející dokumentární snímek „Galle Road“. Film je jakýmsi vizuálním deníkem několika dobrovolníků, kteří pomáhají na tsunami zničené Srí Lance. Soundtrack je koktejlem namíchaným z deephousu, indické a moderní vážné hudby a nepochybně přispěl k úspěchu, který film zaznamenal na filmových festivalech v Goteborgu a Moskvě.

V roce 2007 Valique vydává svůj první 12‘‘ na prestižním anglickém labelu Freestyle. „Take Your Seat“ zaznamenává obrovský ohlas od DJů a sběratelů po celém světě a stejně tak si vedl i druhý singl „Let Go (Trouble Girl) z roku 2008 který je stále ke spatření v žebříčcích bestsellerů významných obchodů s hudbou. Celé album „R.A.W“ (Russians At Work) potom vyšlo v 8 září 2008.

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář