Jdi na obsah Jdi na menu
 


AFROMISSION

V pátek 14.října proběhne v pražském Paláci Akropolis pravidelný hudební večírek zaměřený na africkou kulturu s příznačným názvem "Afromission"

Tento povedený a divoký večírek má své již 4 pokračování který hostil nejednoho zajímavého hosta z ciziny.
Nejinak tomu bude i v pátek 14.října, kdy Afromission přivítá váženého hosta z polské Wroclawi, Dje a producenta Teskka

Teskko, vlastním jménem Wojtek je znamenitým djem mnoha stylů a producentem mashupových tracků v nichž se kloubí funk, afro muzika s cumbií a dancehallem.
Na každou akci na které hraje se doslova puntičkářsky připraví a posluchačům tak připraví nejeden nevšední hudební zážitek.
Teskka doplní i stálice českého reggae a dancehallu Dj Babylon Rocker v netradičním hudebním výletu od latina, cumbie a moombahtonu až po tropical bass či dubstep.

Jako při každé Afromission zde kromě muziky vystoupí seskupení afrických tanců TiDiTaDe za doprovodu živých bubeníků.
A aby toho nebylo málo za perkuse se též postaví Mersi z Děda Mládek Ilegal band a s Joe Harperem, který hraje na brumlu společně doprovodí djs.

A že Djů nebude málo a o zábavu a živočišnost jako v pravé africké džungli bude rozhodně postaráno se přesvedčte na vlastní uši v pátek 14.října na Afromission za pouhých 50 korun......


AFROMISSION 14.10.2011 Palác Akropolis

Malá scéna
Afrobeat

TiDiTaDe Live dance performance
Joe Harper Live Brumle
Mersi Live Drums

Djs:
Ross The Boss
Goldstar
Yukimura
Mikuláš
------------------------
Divadelní Bar
Breakz, Cumbia,
Moombahton,  Latin, Hiphop

Djs:
TESKKO (Wroclaw, PL)
Babylon Rocker
Brada & Voita
Goldstar
Bica

http://soundcloud.com/teskko
http://soundcloud.com/dj-babylon-rocker
http://www.tiditade.cz/
http://www.mersi.eu/
http://www.sonicafrica.com/
http://www.phono.cz/
http://www.breakbeat.cz/
http://www.insidekru.com/


TESKKO

Wojtek Furmaniak aka Teskko.
Dj novinář a promotér z polska.
Jako dj nezůstává u jednoho stylu a v jeho setech můžete slyšet afro, latin, funk,oldschool hip-hop,mash ups,breakbeat nebo také baile funk,baltimore club,electro,house a další.

TiDiTaDe

Skvělé tanečnice, drsní bubeníci a několik metrů krychlových afrických bubnů. Nepřehlédnutelná a nepřeslechnutelná pražská skupina. Svou jedinečnou dynamikou a energií nelze vystoupení TiDiTaDe srovnávat s "normální" kapelou. Hudebníci i tanečnice se již mnoho let a s neustále se stupňující intenzitou zabývají studiem Západoafrické hudby a tance. Členové TiDiTaDe čerpají inspiraci a zkušenosti od největších žijících legend této hudby a tance, prostřednictvím stáží v západní Africe (Guinea, Mali, Gambie, Senegal), ale také v Evropě kde mnoho nejen Afrických mistrů žije a vyučuje. A proto tak jako v Africe, hranice mezi publikem a hudebníky mizí a všichni se stávají účastníky úžasného kulturního zážitku...

JOE HARPER

Joe Harper je znamenitý hráč na brumli (hudební nástroj, který se používá v lidové, folkové a etnické hudbě a je původem z Dálného východu a Pacifiku) a zpěvák alikvótních tónů. Na české hudebně-klubové scéné se poprvé objevil na přelomu let 1999 a 2000. Byl a je členem či hostem v několika kapelách, projektech (Brum Drum Band, Face 2 Face, Létající koberec, T-Break, Temporal Loop, United Heads), či soundystémech (Gardenzitty SS, Jam Soundsystem, Third Hand SS). Také je znám jako droprovodný hráč mnoha DJů různých stylů - breakbeat, d&b, dub-step, dub, hip-hop, house, jungle, latino, techno atd. (např. A.L.I., Babe LN, Emka, Gadjo.cz, IM Cyber, Joke, Josef Sedloň, Kaplick, Katcha, Koogi, Liquid A, Pat Heart, Philip TBC, Romario, Sunpaja, Voita, Yukimura a další).
V současnosti hraje s kapelami a soundsystémy Gadjo.cz & Jam Soundsystem, Létající koberec, Temporal Loop, United Heads, a Third Hand Soundsystem.

spolupráce/colaboration:
kapely, projekty/bands, projects:
Brum Drum Band, Face 2 Face, Létající koberec, T-Break, Temporal Loop, United Heads

soundystems:
Gardenzitty SS, Jam Soundsystem, Third Hand SS

DJs:
A.L.I., Babe LN, Emka, Gadjo aka Skalalai, IM Cyber, Joke, Josef Sedloň, Kaplick, Katcha, Koogi, Liquid A, Pat Heart, Philip TBC, Romario, Sunpaja, Voita, Yukimura, etc.
styles - breakbeat, d&b, dub-step, dub, hip-hop, house, jungle, latino, techno, etc.
Brumle je lidový hudební nástroj patřící do skupiny idiofonů.
Pochází zřejmě z Asie; na čínské kresbě ze 3. století př. n. l. je vidět hudebník hrající na brumli. Do Evropy se dostala z východních plání Kazachstánu a byla známa již starým Římanům. V evropských zemích byla brumle celkem běžným hudebním nástrojem. Na našem území je rozšiřovali zejména romští kovotepci. S prvními evropskými osadníky se také dostala do Ameriky.
Brumle je tradičním nástrojem sibiřských šamanů. Její esoterika spočívá v tom, že pracuje tak, jako mantra. Její zvukové vibrace lze přijímat vnitřními dutinami hráče, ale též ozvěnou z místnosti. Zvukové vibrace pronikají energetickými kanály hráče i posluchačů a rozbíjí psychoenergetické blokády, které brání volnému toku energií. Tím se vysvětlují pozoruhodné léčivé účinky při hře na tento starověký ezoterický nástroj. V Evropě se vyrábí ze železa, ale v Asii se dodnes vyřezává z bambusu nebo palmového dřeva. Sestává z otevřeného rámečku, do kterého je vkován pružný kovový jazýček. Přestože je mnoho různých tvarů a velikostí tohoto nástroje, převládá tvar řeckého písmene Ω (omega) s prodlouženými nožičkami. U kovových brumlí bývá rámeček ohýbán z prutu a nebo kován. Do výkovku pak bývají vlisovány magické znaky.


ROSS THE BOSS

Neúnavný propagátor africké kultury v Praze a znalec všech afrických hudebních stylů a podstylů
Již více než 5 let působí jako rezident v afrických klubech, tudíž jeho selekce se skládá převážně z prověřených tanečních afrických hitů.

DJ Ross the Boss hraje žánry jako Afrobeat - Coupe decalé - Hiplife - Kizomba - Kwaito - Kuduro - Mbalax - Ndombolo - Reggae& Dancehall - Reggaeton - Soca - Soukous - Zouk atd.

 
DJ BICA

Vlastním jménem Honza na naší taneční scéně není zdaleka nováčkem a co se týče jeho práce s gramofony a mixpultem, patří mezi technicky velmi dobře vybavené djs. Jeho promyšlené scratche jsou skvělým kořením jeho setů a dlouholeté zkušenosti s djingem dokázal zužitkovat nejen na své sólové dráze. Působí totiž i jako stálý člen známého českého live projektu Stephunk T a je členem partičky Inside Kru a Dubwise Gangsters.

Zapomenout se nesmí ani na to, že je i agilním promotérem klubových i venkovních akcí. V oblíbeném letenském dj lounge baru Wakata, kde před lety začínal jako dj, nyní působí jako produkční a v poslední době přenesl atmosféru tohoto klubu pod širé nebe na některé naše tradiční velké open air eventy jako jsou Sad-Ska Fest, Soundfeer, Let It Roll, Freeze Fest a další.

 

afro-rgb.jpg

teskko.jpg

 

 

Náhledy fotografií ze složky AFROMISSION (Tramp records Release Party)