Jdi na obsah Jdi na menu
 


Obrazek

MR ULTRAFINO

Mr.Ultrafino (Funk, Soul, Hiphop, Reggae, Jazz, Rare Grooves)

 

Hudbě se věnuje od svých čtyř let, kdy sedával u gramofonu a poslouchal klasický jazz a swing ze sbírky grafomanových desek svého otce. Od osmi let se začal věnovat hraní na klavír, trombon, basovou trubku, kytaru a kontrabas. Za DJský pult se poprvé postavil na střední škole, kdy těsně po revoluci míchal z kazetových magnetofonů hudbu na studentských večírcích. K této zálibě se vrátil zhruba před sedmi lety, kdy náhodou zahlédl inzerát nabízející kursy hraní na gramofony. Jako lektor mu byl přidělen veterán českého DJingu Liquid A, kterého Ultrafino jmenuje vedle Otise Reddinga, Theloniuse Monka a The Beatles jako osobnost, která nejvíce ovlivnila jeho hudební vnímání. Podle jeho vzoru se Mr.Ultrafino rozhodl nenechat se omezovat stylově a budovat si široký repertoár, jehož jádro se poté, co začal hrát výhradně z vinylů, objevilo v hutné sbírce funku, soulu a jazzu ze 60. a 70. let.

Mr. Ultrafino je rezidentem klubu Bukanýr, na kterém společně s kolegou Chochaczem pořádá pravidelné večírky s všeříkajícím názvem Fůze - širokozáběrové výlety do mnoha hudebních stylů doprovázené vystoupeními živých hostů. Kromě toho ho každou poslední sobotu v měsíci můžete zastihnout v Akropoli na našlapané funk’n‘soul akci Funkopolis, každý poslední pátek na interaktivním, hudebně-kulinářsko-filmovém večírku OuJa v Čili bárku a na nepravidelné autorské sólo akci Dusty Grooves Session.

 

Obrazek

Funk a víc než funk

V době, kdy slovo „funk“ lepí ke každému druhému hudebnímu stylu a „být ovlivněn jazzem“ znamená, že se v monotónním tlukotu sem tam ozve vysamplovaná trubka, jsou sety Mr.Ultrafina jedním ze vzácných případů, kdy oba styly zní v původní a opravdové podobě. A nejen ony. Kořeny jeho repertoáru vyrůstají z originálních funkových a soulových vinylů 60. a 70. let, ze kterých se větví do jazzu, hiphopu, latina, reggae, disca, breaků a rare grooves. Ultrafino se hudbě aktivně věnuje už více než dvacet let, má za sebou zkušenosti z hraní v živých kapelách a těží z nich při (patrně telepatickém) čtení nálady svých posluchačů. Dokáže se jí přizpůsobit, modelovat ji, tlačit ji vpřed, zklidnit, vygradovat... Uslyšíte-li ho v kavárně v neděli odpoledne nebo při západu slunce na pláži, můžete se spolehnout, že si budete celou dobu přinejmenším kývat hlavou do rytmu. V klubu se připravte, že při jeho setech nejspíš z parketu slezete jen v případě hrozby akutní dehydratace. V každém případě se u nich ale budete zaručeně bavit.

Ethan Senn – hudební fotograf a občasný publicista

 

 

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář